Informační plocha

Základní přehled obsahující informace ohledně nejdůležitějších novinek v poslední vydané verzi aplikace mPOHODA, stavu synchronizace, kurzovém lístku případně počtu záznamů, které lze v jednotlivých agendách ještě vytvořit, využíváte-li variantu Start.

Informační plocha

1. Vytvoření nového záznamu

Z informační plochy můžete kliknutím na příslušnou ikonu založit nový záznam v agendách:

Nová nabídka vydaná Nabídky
Nová přijatá objednávka Objednávky
Nová výdejka Výdejky
Nová zálohová faktura Zálohové faktury
Nová vydaná faktura Faktury
Nový příjmový pokladní doklad Pokladní doklady - příjem
Nový výdajový pokladní doklad Pokladní doklady - výdej
Nová prodejka Prodejky
Nový záznam v adresáři Adresář

2. Novinky ve verzi

Karta Novinky ve verzi

Na kartě Novinky je uveden seznam nejdůležitějších novinek v poslední vydané verzi aplikace mPOHODA. Kliknutím na název sekce budete přesměrováni na stránku s kompletním výčtem novinek v aplikaci.

V sekci Víte, že... se pak dozvíte zajímavé tipy na používání aplikace. Jako například možnost napojení aplikace mKasa na aplikaci mPOHODA.

3. Limity verze Start

Karta Limity verze Start

Na kartě Limity verze Start se zobrazuje počet záznamů, které můžete v uvedených agendách ve variantě Start ještě vytvořit, než budou limity plně vyčerpány a další záznam tak nepůjde v příslušné agendě zadat.

Limit pro dokladové agendy a šablony je stanoven na 100 záznamů pro každou jednotlivou agendu a počítá se za kalendářní rok.

Limit pro agendu Adresář je 20 záznamů a pro agendu Ceník 100 záznamů a je statický (neobnovuje se s novým kalendářním rokem jako v případě dokladů).

Limity vždy platí pro všechny výše jmenované agendy - na kartě se vypisuje prvních 7 agend s nejvíce vyčerpaným limitem.

4. Synchronizace

Karta Synchronizace

Na kartě Synchronizace je uveden datum poslední provedené synchronizace dat s programem POHODA a dále pak počet nových dokladů, nesesynchronizovaných dokladů a počet dokladů, u kterých je synchronizace dat pozastavena.

Po vytvoření nového dokladu se navýší údaj v prvním sloupci Nové doklady vytvořené od poslední synchronizace dat. V něm se uvádí počet nových dokladů vytvořených od poslední synchronizace dat. Provedením synchronizace s programem POHODA se tato hodnota vynuluje.

V případě, že byl u nějakého dokladu nastaven příznak pozastavení synchronizace dat , pak se tento doklad zobrazuje ve sloupci označeném ikonou Doklady, které mají pozastavenou synchronizaci dat. Takový doklad je v tomto sloupci uveden do doby, než je u něj změněn příznak synchronizace na Synchronizovat.

V případě, že během synchronizace dat nedošlo k přenosu dokladu do programu POHODA, zobrazí se počet chybně importovaných dokladů ve sloupci označeném ikonou Doklady, u kterých nastala chyba při synchronizaci dat.

U pokladních dokladů a prodejek mohou nastat situace, které způsobí, že doklad nevstoupí ani do XML určeného pro import do programu POHODA. Počet těchto dokladů se po provedené synchronizaci zobrazí také ve sloupci chybných dokladů a není u nich uvedena ikona.

    Do XML nevstupují:

  • pokladní doklady, na kterých není uvedena pokladna přenesená z programu POHODA, nebo které mají stav EET Čeká na odeslání, Čeká na odeslání (zjednodušeně), Nepodařilo se sestavit požadavek nebo Nepodařilo se odeslat

  • prodejky, které mají stav EET Čeká na odeslání, Čeká na odeslání (zjednodušeně), Nepodařilo se sestavit požadavek nebo Nepodařilo se odeslat

5. Kurzový lístek

Karta Kurzový lístek

Na kartě Kurzový lístek se zobrazuje denní kurz vyhlášený Českou národní bankou (ČNB) pěti nejvíce používaných cizích měn ve vaší firmě. Obchodujete-li v menším počtu cizích měn, je seznam doplněn o měny euro, americký dolar a britská libra.

Informativně je uveden i den, pro který má systém mPOHODA k dispozici poslední známý kurz. Denní kurzy uvedených měn se pro aktuální pracovní den na kartě zaktualizují až po 14:30 hod, kdy ČNB vyhlásí nové kurzy.

6. Aktualizace údajů na informační ploše

Údaje na informační ploše se automaticky aktualizují po uplynutí lhůty 5 minut. Potřebujete-li údaje zaktualizovat dříve, zvolte povel Aktualizovat údaje na informační ploše, který je umístěn v zápatí informační plochy.

Zpět na začátek

TeamViewer Stáhněte si program TeamViewer a spojte se s námi přímo.